Повідомлення
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Історія садка

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №3

КОМПЕНСУЮЧОГО ТИПУ

 


 

 Прапор

 прапор днз

 

 

 

 

Герб

герб садочка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АДМІНІСТРАЦІЯ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 


003

006 001

 

КОЛЕКТИВ

03

 

 

16В історичній зоні Кам’янця-Подільського, в мальовничій місцевості над каньйоном річки Смотрич, серед яблуневого садочка і густих каштанових крон зручно розташувався дошкільний навчальний заклад «Теремок».

Вперше він відкрив свої двері вихованцям у 1963 році. І от вже 50 років до нього щоранку веселою юрбою поспішають малюки і лунає в його стінах дитячий сміх.

Перша завідувач –Збрицька Антоніна Олександрівна – спокійна та вимоглива, створила колектив, об’єднаний спільними інтересами та любовю до малечі.

Співробітники, які відкривали садок, були молоді, завзяті, деякі прийшли на роботу одразу після закінчення школи. Ось що згадувала одна з них: «Коли я вперше прийшла в дитячий садок, він тільки готувався зустріти перших діток. Ми разом з Антоніною Олександрівною розставляли меблі в групах та спальнях, розкладали іграшки та обладнання, шили штори. Одночасно готували територію садочка: розчищали сад, садили дерева, робили доріжки, розмальовували альтанки, обладнали спортивний майданчик».

З 1976 по 1983 роки садочком керувала завідувач Прилюк Світлана Арсентіївна. 

6У 1983 році садок очолила завідувач Ільєва Броніслава Броніславівна. За час її роботи, у вересні 1985 року в дошкільному закладі була відкрита група для дітей, які потребують особливої уваги. Це діти-інваліди, діти з затримкою психічного розвитку та мовленнєвими вадами; з часом з’явилися діти з порушеннями опорно-рухового апарату. Таких дітей ставало дедалі більше, отже місцевою владою було прийнято рішення відкрити в садочку ще двікорекційні групи.

У 1987 році в садочку змінилася завідувач. Нею стала керівник зі стажем –Дранічнікова Ідея Петрівна. З 26 лютого 1990 року садок набув статусу компенсуючого. Колектив поповнився новими педагогами: вчителями-дефектологами, логопедом, психологом, які працюють всадочку і сьогодні: Федулова В.Б., Удалова Т.Б.,Куницька Т.О., Щербань Л.М., Орлянська А.В.. Головною метою своєї діяльності педагоги визначили підготовку дітей до максимально самостійного життя, сприяння адаптації в суспільстві та надання їм та їх родинам соціальної, педагогічної та психологічної допомоги.

untitled-2З квітня 1999 року садок очолила Новікова Раїса Василівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання «вихователь-методист». За багаторічну сумлінну працю вона отримала відзнаку Кам’янець-Подільського міського голови «За заслуги перед громадою».Під її керівництвом працівники дошкільного закладу створюють корекційно-розвивальне середовище, щоб діти відчували себе затишно,  комфортно. Весь функціональний простір дошкільного закладу має корекційну спрямованість. В кожній групі обладнані корекційні куточки, зони: дитячої творчості, ігровий, національний, фізкультурний, сенсорний та ін. На ділянці дитячого садка є екологічна стежинка, лісова зона, міні-город.

untitled-4Дитячий садок завжди працює як налагоджений механізм. І це завдяки активній підтримці медичної сестри Омелянюк Л.С., завгоспа Сірман К,І., помічників вихователів Мартинюк Н.В., Ситнік В.С., Щепанської Н.В., кухарів Суханової Г.Ф., Адамчук О.В., які працюють, піклуючись про дітей, забезпечуючи збалансоване харчування, чистоту і затишок в улюбленому дитячому садку.

 

4У 2008 році дошкільний навчальний заклад пройшов державну акредитацію і був визнаний атестованим на достатньому рівні.

Методичну роботу в закладі творчо веде вихователь-методист Куницька Тетяна Олександрівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання «вчитель-методист».Вона працює з повною самовіддачею, впроваджуючи новий зміст освіти, намагаючись осучаснити, гуманізувати його. За її підтримки професійно-компетентні педагоги, кваліфіковані фахівці застосовують творчий підхід до своєї роботи, вміють налагоджувати ділове співробітництво між собою та сім’ями вихованців.

 

51 вересня 2010 року свої двері відкрила єдина в Хмельницькій області група для дітей з діагнозом ранній дитячий аутизм. В ці роки у колектив влилися молоді педагоги, які привнесли в кропітку педагогічну працю, молоду енергію, творчість та оптимізм: Стрельбіцька К.В., Венгрен О.В., Харькова Д.П.,Соха Н.В., Тручок Є.В..

Зараз  в  дошкільному  закладі функціонує  4 групи: 2 групи для  дітей  з інтелектуальною недостатністю;  одна  група для дітей з раннім дитячим аутизмом та одна група для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату.  Всього в садочку ростуть і розвиваються в умовах турботи про здоровя та психологічного комфорту 45 дітей з різними діагнозами.

 

7Всі педагоги мають вищу дефектологічну освіту, проводять пошук нових нетрадиційних підходів, орієнтирів в роботі з дітьми, дбають про створення оптимальних умов для збереження фізичного, психічного та соціального здоров’я дітей, розвитку їх творчих здібностей. Щороку приймають участь у міський виставці педагогічних ідей та інновацій «Педагогічна палітра довкілля», де займають призові місця. Роботи педагогів також були нагороджені Дипломами обласної виставки:

 

8У 2011 році Диплом ІІІ ступеня отримала робота Куницької Т.О. «Здійснення індивідуального супроводу дитини з вадами розумового розвитку в дошкільному навчальному закладі компенсуючого типу».

 У 2012 році Дипломом ІІ ступеню відзначено роботу Новікової Р.В. «Робота психолого-медико-педагогічного консиліуму дошкільного закладу компенсуючого типу».

 У 2013 році програмно-методичний комплексКуницької Т.О. «Авторська програма навчання та розвитку аутичної дитини в групі інклюзивного навчання дошкільного навчального закладу» був нагороджений Дипломом І ступеню.

 Соціальне партнерство ДНЗ протягом багатьох років відбувається  з консультантами міської психолого-медико-педагогічної консультації, з лікарями дитячої поліклініки, викладачами Кам’янець-Подільського національного університетуім. І.Огієнко,з державною соціальною службою для сім’ї, дітей та молоді,  управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міського виконавчого комітету.На базі садочка постійно проходять практику студенти Камянець-Подільського національного університету кафедри корекційної педагогіки та психології.

 

Снимок2 2В листопаді 2013 року на базі дошкільного навчального закладу, при підтримці Кам’янець-Подільського управління освіти і науки, міської психолого-медико-педагогічної консультації відбувся семінар «Проблеми та досягнення в сфері аутизму в світі та Україні».

Нагороди і відзнаки колективу дошкільного навчального закладу:

2007р. – Грамота виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради за організацію роботи з дітьми з особливими потребами.

2008р. – Грамота виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради за перемогу в номінації «Соціальний захист учасників навчально-виховного процесу».

2010р. – Грамота виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради за перемогу в номінації «Підготовка до нового навчального року» серед дошкільних навчальних закладів.

2011р. – Грамота виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради за перемогу в номінації  «Робота з педагогічними кадрами».

2013р. – Диплом УОН за І місце у номінації «Краща презентація» міського конкурсу «Символіка дошкільного закладу».  

9

 

 

 

Історія садочка

ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №3 «ТЕРЕМОК» компенсуючого типу
«В співпраці, під керівництвом,
з чиєюсь допомогою дитина завжди може зробити більше

і вирішити більш складні завдання, ніж самостійно»

                                       Л.С. Виготський

Детальніше...

Ми на мапі

АДРЕСА

 

І МАПА

  

Ми на мапі

Copyright © Дошкільний навчальний заклад №3 «Теремок». 2012-2013. Всі права застереженні!
При копіюванні матеріалів сайту посилання на http://dnz3.osvitakp.com.ua/ обов'язкове!

Designed by ArtGattino